Vrásky...nejen z lásky:-)

Po třicítce se začne naše pevná, pružná pokožka pozvolna měnit, začíná být křehčí, méně pružná, pomalu začíná působit přitažlivost zemská.Určitě všechny toužíme ten běh času trochu přibrzdit. Některá z nás musí své pleti věnovat více pozornosti, jiná má dar, který je jí daný do vínku genetickými předpoklady. Jsem ale přesvědčena, že i s dobrým základem je potřeba velice opatrně zacházet a trochu si jej hýčkat, protože běh času nikdo z nás nezastaví a ta z nás, která někdy se svoji pletí zachází doslova macešsky a hřeší na výhody dané ji přírodou může jednoho krásného dne zjistit, že příroda už svůj potenciál vyčerpala a že teď je také řada na ni, aby pro sebe něco udělala. Samozřejmě, krom genetiky jsou to i hormony, výživa a také kouření. Kouření se na vzhledu pleti podepisuje velice silnými tahy. Vzhledem k tomu, že pleť začíná stárnout ode dne našeho zrození a projevy stárnutí se začínají objevovat už kolem třícátého roku, je potřeba o sebe pečovat co možná nejdříve. Slovo pečovat neznamená přehánět to s péčí a hlídat kde jaký bezvýznamný půpínek. Všechno chce, dle známé pohádky, dělat přiměřeně.
Mění se metabolizmus, snižuje se produkce kolagenu. Regenerace buněk je pomalejší, kůže se tenčí a je křehčí.

 

Hormony cloumají nejen s psychikou. Stav naší kůže je přímo závislý na hormonálních hladinách v našem těle, a to nejen na stavu ženských pohlavních hormonů, ale i hormonů štítné žlázy, růstového hormonu, testosteronu a dalších.
 

Pleť zrcadlí stav Vaší duše
Myslím, že pro žádnou z Vás nebude novinka, že stav naší pleti zrcadlí stav naší duše. Jedno z přísloví říká, že „ Zlí lide rychle stárnou.“ nebo další „ Zlí lidé se otravují vlasním jedem.“. Vím, zní to dost tvrdě a možná nepříjemně, asi to nemá tak vliv na vrásky, ty se dělají i tomu největšímu dobráčkovi pod tímto sluncem-), je to vidět v očích. Oko do duše okno-)) další známe přísloví. Všimli jste si, že dobromyslní a dobře naladění lidé bývají celí jakoby rozzáření ?

Další nepřítel naší pleti a našeho těla je STRES. Nemůžeme jej ze svého života odstranit, je téměř všudypřítomný. Můžeme jej však eliminovat. Pomohou nám k tomu relaxační techniky jako jóga nebo meditace, či taj-či. Ve stresu se cévy v kůži stahují a stahují se i ty spousty drobných svalů v našem obličeji, ve stavu psychického uvolnění se naopak roztáhnou a kůže se prokrví, svaly se uvolní. Snažte se myslet pozitivně, buďte uvolněná. Uvolnění v obličeji Vám zaručeně ubere léta. Pomůžete i svému tělu, vnitřním orgánům a budete se cítit výkonnější, uvolněnější, prostě a jednoduše mladší.
 

Je pravda, že v dnešní době je kult mládí hodně prosazovaný. Z časopisů na Vás hledí rozesmátí, upravení a šťastní mladí lidé. Vrásky ať už jakéhokoliv původu nejsou vůbec v modě....ale

Vaši moudrost Vám nikdo nevezme. Vemte tedy rozum do hrsti, pečujte o sebe, to ano, je však naprosto zbytečné ze sebe dělat diblíka. Zůstaňte SAMA SEBOU. Buďte SVÁ, ať už je Vám 25 či 60 let. Budete-li se mít ráda a budete-li se snažit hledat na ostatních to jejich lepší já, uvidíte, že se začnou dít zázraky.